Šperky z mojí dílny jsou vždy originálním dílem. Pracuji pod značkou Paulini-HRi.arts, která před několika lety vstoupila na náš český trh. Zájem o ruční práci a originalitu, která je zhmotněna v každém šperku, si stále nachází nové příznivce a já jsem moc vděčná za jejich podporu. Dělá mi to obrovskou radost. Má práce je mým velkým koníčkem i láskou zároveň. Vlastně si nedovedu představit, že bych dělala něco jiného. Mám ráda tvořivou činnost, kde vytvářím z pouhého drátu šperk, který vydrží dlouhá léta v nezměněném stavu a může vás provázet při různých životních událostech. To je pro mě obrovské štěstí a utvrzení se v tom, že moje tvorba má smysl nejen pro mě. Minerály, které většinou používám jsou z velké dálky, až z Indonézie a také proto získávají šperky luxusní a vyjímečný vzhled. Budu velmi ráda, pokud mi zachováte svoji přízeň a já se budu snažit splnit každé Vaše přání. Vaše Ivet

Nevím jak to máte Vy, ale já mám ten předvánoční čas ráda. Už dávno jsem si zvykla řešit dárky od letní dovolené, na všechno je více klidu i času. Letní výlety přímo lákají k nákupům všeho možného, a tak se tam občas vloudí i něco pod stromeček. A tento model se mi velmi osvědčil v době kdy jsem byla v práci ještě na Vánoce.., to býval masakr. Prodávala jsem tenkrát ve zlatnictví a hodinářství.., ale určitě to takto mají i v jiných prodejnách. Davy lidí, kteří prodejnou prošly a nakoupily byly ohromující. Bohužel mnoho lidí nakupuje na poslední chvíli, nemůžou sehnat to co chtějí a jsou z toho zbytečně ve stresu. Tak má rada zní, nakupujte během roku.., nejenom že je větší výběr všeho, ale i Vaše finance budou rozptýlené a nebude to taková rána před Vánocema a ten čas Adventu můžete věnovat svým blízkým v klidu a pohodě. Ženský, taky pokud jde o předvánoční úklid.., neblbněte.., uklízíte přece celoročně, průběžně, ne? Takže se nemusíte strhnout, aby se Vám leskly i kliky u dveří.., všechno pěkně napohodu. A pokud byste ještě chtěli dárek v podobě malé krabičky se šperkem z mojí dílny, máte nejvyšší čas, abyste si mohli vybrat.

Kde mě můžete potkat – 4.12. trh Budějovická, Praha 4

8 + 9.12 DBK, Praha 4

13.12. trh Budějovická, Praha 4

16.12. Novodvorská Plaza

Přeji Vám všem pohodový předvánoční čas a budu se těšit na setkání s Vámi

Blíží se nám březen, svátek všech žen – MDŽ. Někdo tento svátek slaví, jiný ne.., ale to nic nemění na tom, že si každá žena zaslouží za svou péči o rodinu i Vás pánové, nějaký dárek, který jí udělá radost a bude za svou snahu odměněna. Není to vůbec snadné pečovat o děti, o vás, vařit, uklízet, pečovat o sebe, aby se Vám stále líbila, k tomu všemu chodit do práce a být stále dobře naladěná a usměvavá.. Dá to jednomu zabrat, to mi věřte. A právě proto pánové odměňte svou bohyni nejen květinou, ale i malým dárečkem a svou pozorností..

www.paulinihri.cz

Začíná období plesů a dalších společenských akcí. Na mém eshopu www.paulinihri.cz si určitě vyberete. Jsou to šperky vyrobené z oceli, která nemění svoji barvu a tak bude po léta vypadat stále stejně a může být vhodnou variantou stříbra nebo bílého zlata. Šperky, které pro Vás vytvářím jsou jedinečným autorským výrobkem a ocel je vždy v kombinaci s minerály (polodrahokamy). Šperky jsou pouze po 1kuse, které se už nikdy nebudou opakovat, pořizujete si originální výrobek z dílny Paulini-HRi.arts

Chtěla bych Vám všem poděkovat, že jste mě i v tomto roce zůstali věrní a podporovali mě v mé tvorbě. Jsem opravdu nadšená, když se Vám moje šperky nebo obrazy líbí a přinášejí Vám radost.. Říká se, že nic se neděje bez důvodu. Stalo se mnoho věcí i událostí, než jsem se dopracovala tam kde jsem a proto i díky Vám si žiju svůj sen.. I když do Vánoc zbývá ještě celý týden, pro mě prodeje z důvodu nemoci bohužel skončily. Pokud máte ještě nějaké přání, můžete si ho splnit na mém eshopu. Přeji Vám poklidné Vánoce v kruhu vaší rodiny a do Nového roku 2023 hlavně hodně zdraví a splnění všech Vašich přání. P.S. Plňte si svá přání.. Vaše Ivet (PAULINIHRI)

Originální autorské šperky z dílny Paulini HRi-arts (Iveta Hrabětová). Moje práce mě naplňuje pozitivní energií a věřím, že i Vám přinášejí mé šperky radost.

Ocelový drátovaný náramek s říčními Perlami z dílny Paulini HRi-arts

Chci se omluvit za nedostatečné doplňování webu, určitě vše napravím během podzimu.. Pro ty, kteří mě máte na FB nebo stránce PAULINIHRI v přátelích, je tento web pouze orientační záležitostí – oslovujte mě na těchto stránkách, je tam nejvíce nových šperků a nabídek, navíc budete mít doručení ZDARMA. Zatím na nějakou dobu pozastavuji svoji tvorbu a tak budu mít více času na Vaše vánoční přání, které pro vás ráda vytvořím. Pokud budete chtít u mě nakoupit přímo, můžeme se soukromě domluvit nebo budu prodávat Na Dobešce (vedle divadla v kulturním centru)

10 -11.12.2021 nebo 19 – 20.12.2021 v -1patře v obchodním centru DBK. Určitě si ještě nějaké podzimní akce nasmlouvám a budu Vás o nich včas informovat. Přeji Vám všem, kteří mě sledujete a dodáváte odvahu pokračovat v mém započatém snu, krásné dny bez starostí a strastí, pokud to jde a heslo dní příštích zní – PLŇME SI SNY.., je to velmi důležité a obohacující pro duši. Moc díky Vaše Ivet – Paulinihri

Čerpáno z knihy Antonína Hrbka – Jak nám mohou pomoci drahé kameny

Tyrkys byl ve velké oblibě především v Orientu, odkud pochází název – turecký kámen a také u Indiánů. Jeho barva v sobě spojuje modř nebes a zeleň země. Byl pokládán za ochránce ctnosti, přizpůsobuje se svému nositeli, kterému přináší štěstí a úspěch. Tyto vlastnosti však nepřecházejí na nového majitele, naopak – zděděný nebo od jiného koupený šperk, může škodit. Tyrkys odstraňuje nespavost, posiluje komunikační vlastnosti, snižuje nebezpečí úrazu tím, že změní barvu a tím nás varuje před rizikovými faktory. Pomáhá při bolestech v krku, zánětech horních cest dýchacích a plicních potížích. Bohužel Tyrkys je kamenem, který je často imitován, určení pravosti je velmi obtížné.

Výskyt – zejména Orient, Írán, Čína, Spojené státy americké, Mexiko a Austrálie

Chryzopras je nejvíce ceněnou odrůdou chalcedonu. Má smaragdově zelenou, modrozelenou nebo jablkově zelenou barvu. Ve středověku byl nazýván zlatým česnekem pro své ochranné účinky. Posiluje a stabilizuje nervový systém, odstraňuje pocit méněcennosti, zvyšuje schopnost odolávat útokům a je nápomocný při odnaučování kouření. Je schopen chránit nás před alergiemi, ale neléčí je. Pokud je nošen přímo na těle, pomáhá s krevním oběhem, snižuje vysoký tlak a riziko srdečních nebo mozkových příhod. Dále posiluje pohlavní orgány a zvyšuje plodnost. Nabíjí se v měsíčním svitu.

Výskyt – Austrálie, Brazílie

Labradorit se rozšířil teprve v 19. století a to pouze jako obecný kámen na obložení staveb a náhrobky. Původně šedý kámen dokáže při správném vybroušení rozehrát celou škálu barev. Vyskytuje se v Kanadě, Grónsku, Finsku, Norsku, Rusku a na Madagaskaru. Pomáhá nám překonat strach, poznat pravou harmonii a lásku, posiluje odvahu i sebevědomí. Je tak mocný, že ne všichni snášejí jeho vliv. Aktivuje imunitní systém, pomáhá při nachlazení a revmatických potížích. Posiluje zuby, klouby i kosti a brání jejich onemocnění. Stabilizuje duševní stavy, ale i tělesnou schránku. Specifický účinek má na krevní oběh. Největší účinnost má na krční čakře. Labradoritové náhrdelníky příznivě ovlivňují záda a paže.

Poradkyně – Jaroslava Kratinová

Ametyst je silný duchovní kámen klidu, ochrany, čistoty a meditace. Byl hojně využíván v klenotech církevních hodnostářů. Sám velký Aristoteles ametyst doporučoval jako zázračný prostředek proti opilosti. Nosil se jako amulet kdekoliv na těle. Ametyst nás propojuje se zemí a nebem, proto duchovní kámen. Chrání nás před negativní energií lidí. Léčí všechny bolesti, např. při bolesti hlavy s ním masírujeme čelo a spánky. Ametyst zvyšuje krevní tlak.. Harmonizuje vztah mezi mužem a ženou. Kámen čistíme pod tekoucí vodou a nabíjíme mimo sluneční svit (ve stínu). V ametystové drúze nabíjíme všechny drahokamy a polodrahokamy – je to taková nabíječka na kameny.

ČAKRA 7 temeno hlavy

ZNAMENÍ – ryby, střelec, panna, kozoroh, beran, štír

(Minerály a jejich vlastnosti – poradkyně Jaroslava Kratinová)

Vltavín je kámen z hvězd – vznikl pádem meteoritu na zem. Do Vltavínu se zamilujete na první pohled, má jemné vibrace a jeho tmavě zelená barva nás ovlivňuje a probouzí v nás naše já. Vltavín je kamenem jasnovidců, má telepatické schopnosti. Působí na srdeční čakru, potlačuje v nás naše ego a očisťuje tělo i duši. Pomáhá při respiračních potížích a infekcích. Má vliv na tvorbu bílých krvinek. Vltavín čistíme ve vlažné vodě, nabíjíme ho na přímém slunci i za úplňku a tím získá novou pozitivní energii.

ZNAMENÍ – Blíženci

Čakry – srdce, čela a temene hlavy

(Poradkyně přes minerály a jejich vlastnosti – Jaroslava Kratinová)

Hematit je ochranný kámen – má silné vibrace, které zabraňují negativní energii. Je to nejsilnější léčivý kámen. Obsahuje hodně železa, a proto pomáhá ženám při menstruačních potížích. Má vliv na krevní oběh, také posiluje játra, plíce, slezinu a oči. Pomáhá lepší koncentraci a logickému uvažování. Zmírňuje podrážděnost i napětí – dostává nás do klidu. Hematit čistíme tak, že ho položíme na několik hodin na pár průhledných krystalů.

ZNAMENÍ – štír a beran ( čakra základní – kořenová)

Hematit bývá i pokovován, zde vidíte Hematit stříbrný a měděný. Jeho vlastní barva je temně šedá.

(Poradkyně přes minerály a jejich vlastnosti – Jaroslava Kratinová)

Křišťál je považován za účinný talisman s magickými schopnostmi (kámen kamenů). Symbolizuje světlo na zemi pro svou očistnou a léčebnou energii. Tento minerál je jako filtr negativní energie a nabíjí nás pozitivní. Působí pozitivně na srdce, plíce, štítnou žlázu, krevní oběh a zažívání. Velmi silně podporuje nejvyšší sedmou čakru (temeno hlavy) a šestou čakru (třetí oko). Při meditaci ho lze však použít pro všechny čakry. Křišťál je mezi kameny takový šibal, pokud nám už předal svou léčebnou energii, tak zmizí.. Proto je potřeba se o něj starat – pravidelně ho čistit pod tekoucí vodou a nabíjet ho na slunci.

ZNAMENÍ – lev, kozoroh, vodnář

Poradkyně přes minerály a jejich vlastnosti je Jája KRATINOVÁ

Růženín je kámen lásky. Má krásně růžové zbarvení, které v nás probouzí lásku, cit, něhu a přátelství. Růženín pomáhá nesmělým milencům při komunikaci. Posiluje srdce, ženské orgány, pomáhá při psychických poruchách a také nespavosti. Tento minerál pohlcuje elektrický smog, proto by měl být umístěn blízko elektrických přístrojů. Růženín čistíme pod tekoucí vodou a nabíjíme ho na nepřímém slunci, aby neztratil svou růžovou barvu. Velkou sílu mu dává měsíc v úplňku.

ZNAMENÍ: Býk, Váhy

Jak šel čas, tak jsem jednoho dne narazila na internetu na drátování (wire wrapping) a zamilovala se. Tato technika a s tím spojené zpracování drátu se mi moc líbilo. Výhodou bylo, že se nic neletuje a práce je čistá, což se o zlatničině říct nedá. Jelikož mě zbyly pouze kleště, které jsem si zřejmě z nostalgie nechala.., a práce s drátem mě vždycky bavila, byla to pro mě jasná volba. Zkusím to.. Z počátku jsem pracovala s mědí, protože je měkká a dobře tvárná. Postupem doby, jsem dospěla k rozhodnutí, že ocel bude to pravé. Nejenom proto, že je vhodná pro alergiky, ale také barva oceli se hodí ke všemu a je stálobarevná. Bohužel lidé nerozlišují bižuterii od oceli, ale je v tom VELKÝ ROZDÍL.. V bižuterii nejsou pravé kameny (minerály), ale pouze sklo a po několika umytích, s tímto šperkem, Vám změní barvu a můžete ho vyhodit. Ocel 316L, se kterou pracuji já, nemění barvu a je vhodná pro každého, také do šperků používám pravé kameny nebo minerální korálky. Co si představit pod tímto názvem? Je to minerál, který opracováním v takovém bubnu, který se točí vysokou rychlostí, opracuje kámen do kuličky a laser vyvrtá dírku, tedy vznikne tvarově korálek.. Ocel není tak snadno tvárná jako měď, tak jsem si techniku se kterou pracuji, přizpůsobila. Něco mezi wire wrap a zlatničinou. Takže mám svůj vlastní styl výroby šperků a to mě těší. Musím říct, že toto tvoření mě velmi baví a mám nesmírnou radost, když vidím, že i Vám se moje šperky líbí a s radostí je nosíte. Ať Vám všem, kteří moje šperky nosíte, dělají dlouhá léta radost a já VÁM ZA TO ZE SRDCE DĚKUJI..

Můj sen se začal naplňovat, ale bohužel pouze z části.. V průběhu let jsem zjistila, že SOLUNA (výrobní družstvo zlatníků a klenotníků) má pouze jednu návrhářku.., a té tenkrát bylo asi 30 let, takže vůbec žádná šance stát se návrhářkou šperků. Pro mě toto zjištění bylo velkým zklamáním. Nemělo vůbec cenu dodělávat školu, protože postup na jiný typ práce tady nebyl možný. Ale na druhou stranu mě práce zlatnice naplňovala a přinášela radost, že jsem schopná z plechu, drátu, atd., vytvořit NĚCO.. Jsem netrpělivý Beran a toto výtvarné zaměření mě učilo trpělivosti, které se mi jaksi nedostávalo. Myslím, že se to povedlo a dnes je tato činnost pro mě hotovým relaxem. V mém životě bylo období, kdy jsem si nedovedla představit, že bych toto povolání nedělala, ale jak šel čas, odválo mě to úplně jinam. Na mnoho let jsem se tomuto povolání vzdálila a myslela si, že se k němu už nikdy nevrátím. Po letech jsem prodala zlatnický stůl i vybavení a protože jsem zůstala ze zdravotních důvodů doma začala jsem malovat obrazy, což jsem vždycky chtěla zkusit a velmi mě to lákalo..

Cesta ke šperkům byla klikatá. Bylo mi 15 let a měla jsem se rozhodnout pro své budoucí povolání. Mým přáním bylo stát se návrhářkou oděvů nebo malování na porcelán, keramiku, atd. Bohužel tenkrát tyto školy nebyly v Praze, odkud pocházím a na internát mi nebylo dovoleno jít.. Prostě mladá holka musí být pod dozorem, jak se domnívala moje mamča. A tak jednou přišla s nápadem, jestli nechci zkusit školu obor Zlatník – klenotník, která tady byla. Říkala jsem si.., proč ne, ale stále jsem měla v hlavě to návrhářství, tak jsem na tuto školu šla s tím, že až získám výuční list, udělám si nástavbu na tu návrhářku. To byl můj plán.. pokračování příště.

náramek tyrkys hematit drátování šperk z drátu

Toto slovo je v naší zemi velmi rozšířené a také velmi často používané. Nejedna firma, zpracovávající drahé kovy, toto slovo má uvedené ve svém názvu. Ale málokdo ví, že tento název je zastaralý a již se dlouhou dobu nepoužívá.. Název polodrahokamy byl zrušen už v roce 1955. Tak teď už víte, že ve špercích máme buď kameny šperkové nebo drahé, kterým se jednotným slovem říká MINERÁLY. Drahokam je takový minerál, který má super lesk, čistotu, jasnou barvu, nemění své vlastnosti a čím méně se v přírodě vyskytuje.., tím je DRAHOKAM dražší.

Jaspis čmeláčí